Kapat
Mobil 8 0

Yandex, Google’a Yeni Bir Rakip Olarak İlk Akıllı Telefonunu Tanıttı

Google’ın internet dünyasında en büyük rakiplerinden biri olan Yandex, ilk akıllı telefonunun tanıtımını gerçekleştirdi. Android işletim sistemine sahip olmasına karşılık cihaz, Yandex servisleri varsayılan uygulamalar olarak karşımıza çıkmakta.

Akıllı telefon sektöründe rekabet için yeni bir oyuncu yer almakta. Yandex, Rus İnternet devi olarak ilk akıllı telefonun tanıtımını yaptı. Bu sayede Asya ve Amerikalı şirketlerin hükümünde olan pazara yeni bir soluk getirmiş oldu. İlk modelinin ismi Yandex.Phone şeklinde olup, orta segment de varlık göstermekte.

Cihazda Qualcomm Snapdragon 630 işlemciden güç alarak, 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanı yer almakta. Günümüze göre,5.65 inç ile küçük bir ekrana sahip olan cihaz da 16MP+5MP’lik çift arka kamerası bulunmakta. Seviyesine karşılık çift arka kamerasında iyi bir fotograf performansı bulunmakta.

Asıl merak edilen Yandex.Phone ile ilgili, yazılım konusudur. Arama motoru ve çeşitli hizmetleri ile Google’nin rakibi Yandex‘tir. Yandex.Phone’un buna karşılık işletim sistemi kaınılmaz bir biçimde Android’dir. Cihazın görsellerinden anlaşıldığı kadarıyla Yandex, kendi arama motorunu varsayılan olarak cihaza entegre etmiştir.

İçeriği faydalı bulduysanız, başkalarıyla paylaşmaya ne dersiniz?

{atakan3193}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir