Kapat
Yazılım 121 0

Windows 10’da Parlaklık Hatası

1809’da Windows 10 Insider’de yer alan bir hatanın son güncelleme ile Microsoft aracılığı ile düzeltileceğini belirtti.

Son dönemlerde yayınladığı Microsoft’un Insider güncellemeler ile pek çok sıkıntılar peydah oldu. Kişisel verilerde bulunan kullanıcı bilgilerinin silebilecek büyüklükte sorun ve hatalar ile yeni sürümler sayesinde azar azar rayına giriyor gibi görünüyor.

1809 sürümünde Ekim ayında yayımlanmasıyla kullanıcılar tarafından birçok şikayetler bildirildi. %25 veya %0 olarak kıran parlaklığı ayarladığında bilgisayar yeniden başlatmaya alıp bu ayarlanabilen seviye kendiliğinden %50 ‘de sabitlemekte. Bu ayarı yine tekrar el ile düzenlemek gerekiyor.

18262 sürüm notlarında yayınladığı Microsoft’un bu hatayı gidereceği sözünü iletti. Yeni Güncelleme de herhangi bir detaya girilmese de bu problemi ortadan kaldırmaya yetecek gibi görünüyor. Kullanıcıların Windows Insider sürümüyle ilgili sorun olduğunda bir süre daha beklemede kalması gerekli. Microsoft, son günlerde yaşadığı sorunlardan ötürü tüm güncellemelerini geri çekti. Bu yeni güncellemeleri de ne zaman yayınlanacağı konusu belirsizliğini sürdürüyor.

İçeriği faydalı bulduysanız, başkalarıyla paylaşmaya ne dersiniz?

{atakan3193}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir