Kapat
Yazılım 16 0

Ücretsiz GitHub Kullanıcılarına Microsoft’tan Müjde Geldi

GitHub Free kullanıcılarına Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre artık üç ortak çalışana kadar sınırsız özel depolamaya sahip olunacaktır.

Geçtiğimiz yaz aylarında Microsoft’un web tabanlı bir depolama servisi olarak görev alan GitHub’ı satın almasıyla yazılım geliştirmek için GitHub’ı kullanan geliştiricileri endişeye sürükledi. GitHub’ın bağımsız bir şirket olarak hizmet vermeye sürdürmesi ve topluluğu korumaya devam edeceğini şirket, dile getirse de birçok geliştirici diğer servisleri kullanmaya başlamıştı.

Yeni yılın ilk günlerinde Microsoft, GitHub kullanıcılarını fazlasıyla mutlu edecek bir duyuru yaptı. Bu sayede satın alma işleminin geliştiricilere fayda sağlayacağını kanıtlamış oldu. GitHub Free kullanıcıları yapılan açıklama ile sınırsız özel depolama alanına sahip olacaklar. Fakat projeler için ortak çalışma sayısı üç ile sınırlı kalacak. Kullanıcılardan daha fazla ortak çalışanı projeye dahil etmek isteyenlerin ücret ödemesi gerekecek.

Yalnızca özel çalışan sınırlaması depolama alanında geçerli kılınacak. Herhangi bir değişiklik servisin halka açık depolama işleyişinde gerçekleşmediğinden sınırsız sayıda ortak çalışan projeye katılım sağlayabilir. Aynı zamanda da GitHub Developer artık GitHub Pro olarak adlandırılmaktadır. GitHub Pro,GitHub Free’deki tüm özellikleri sunarak özel depolamalarla sınırsız ortak çalışan ve gelişmiş kod inceleme araçları da sunuyor.

İçeriği faydalı bulduysanız, başkalarıyla paylaşmaya ne dersiniz?

{atakan3193}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir