Kapat
Donanım 9 0

Samsung Galaxy S10’da Ekrana Gömülü Parmak İzi Okuyucusunun Yer Alacağını Qualcomm Açıkladı

Snapdragon Teknolojileri Zirvesi kapsamında Qualcomm, birden çok önemli duyuru yaptı. Bunlardan biri de Samsung Galaxy S10 hakkında.

Bir süredir bu zamana kadar olan en başarılı ekran gömülü parmak izi okuyucusuna sahip olan Samsung‘un 2019 modeli olan amiral gemisi hakkında hazırlıklarının olduğunu Qualcomm belirtti. Bu dedikoduları onaylayan Qualcomm, detayları d basın ile paylaştı.

Ekrana gömülü parmak izi okuyucusu şeklinde tanımladığımız bu teknoloji hakkında Qualcomm, 3D Sonic Sensor şeklinde tanımlamaktadır. Net bir tarih her ne kadar paylaşılmasa da Qualcomm, bu sensörün akıllı telefon üreticilerine 2019’un ilk yarısında teslim edileceğini açıkladı. 2019’un ikinci çeyreğinin ardından burada anlaşıldığı üzre telefonun arka bölümünde yer alan parmak izi okuyucuları her geçen gün daha da azalacak.

Ekrana dokunulduğu anda parmağa oldukça parlak bir ışığın yansıtılması çalışılırken, 3D Sonic Sensörü Qualcomm‘un, parmağınıza dalga gibi yayılan bir ses gönderecek. Böylelikle taklit edilmesi imkansız olan güvenli bir sistem ile karşılaşılacak.

İçeriği faydalı bulduysanız, başkalarıyla paylaşmaya ne dersiniz?

{atakan3193}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir