Kapat
Oyun 13 0

Oyun Başında En Fazla Vakit Geçiren 3. Ülkeyiz

Türkiye’nin oyun başında en fazla vakit geçiren 3. ülke olduğunu dile getiren Gaming İstanbul (GIST) Fuarı Direktörü Cevher Eryürek,oyun dünyasında önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.

Gaming İstanbul, Türkiye’nin en büyük uluslararası ölçekli dijital eğlence ve oyun fuarı olarak Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde kapılarını 31 Ocak Perşembe günü açıyor. 3 Şubat tarihine kadar da oyun severleri ağırlayacak.
Türkiye’nin küresel oyun dünyasındaki yerinden İstanbul (GIST) Fuarı Direktörü Cevher Eryürek bahsederken, Türkiye’nin böyle bir fuara neden ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Oyun pazarını ülkemizin genç nüfusu büyük ölçüde şekillendirmektedir. Oyun ihracatı Türkiye’de 2017 yılında %40 büyüme sağlayarak 775 milyon dolara kadar ulaştı. 2018 yılında sektör muhtemelen 1 milyon dolar üzerinde ihracat ile tamamlaması beklenmekte. Rakamlar henüz açıklanmasa da bu öngörüye sahibiz.” diye belirtti.

Oyun başında geçirilen süre hakkında ise yaptığı açıklamada ” 20 milyon mobil , 11 milyon Pc konsol oyuncusu Türkiye ‘de yer almaktadır. Bunlar içerisinde %61’i yani totalde 11 milyon kişi de oyuna para harcamaktadır. Rusya ve Polonya’dan sonra Dünya’da oyun başında en çok vakit geçiren üçiüncü ülke olarak yer almaktayız.” şeklinde açıklamasını yaptı.

İçeriği faydalı bulduysanız, başkalarıyla paylaşmaya ne dersiniz?

{atakan3193}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir