Kapat
Bilim 16 0

NASA’da Görev Yapan Bir Bilim İnsanı Uzaylıların Bizi Çoktan Ziyaret Etmiş Olabileceğini Açıkladı

NASA’da Görev Yapan Bir Bilim İnsanı Uzaylıların Bizi Çoktan Ziyaret Etmiş Olabileceğini Açıkladı
Bilim insanı Silvano P. Colombano, NASA’nın Akıllı Sistemler Bölümünde görev almaktadır. Yaptığı bir açıklamasında Silvano P. Colombano, uzaylıların çoktan dünyayı ziyaret etmiş olabileceğini açıkladı. Karbon yaşam bazlı formlar arandığı için gözden kaçırıldığı tespitinde bulundu.

Uzun zamandır bilim insanlarının cevap aradığı sorular arasında uzaylılar var mı yok mu, var ise eğer neye benzemekte şeklindedir. Silvano P. Colombano bir NASA çalışanı olarak uzaylıların olduğunu, hatta bizi ziyaret dahi etmiş olabileceğini açıkladı.

İnsanların uzaylılara olan bakış açısı Colombano göre oldukça dar. Bulabileceğimiz ve bizi bulmayı seçecek bilgilerin hakkında raştırmacı,bizim gibi karbon bazlı organizmalar tarafından üretilmiş olmayabileceğini belirten bir makale kaleme aldı. Decoding Alien Intelligence Workshop adı altında bu makale ilk olarak organizasyon kapsamında yayımlandı.

Uzaylıların teknolojisi o’na göre bizimkinin çok ötesinde ve yıldızlar arası yolculuğu çoktandır çözmüş bulunmaktalar.

Yıldızlar arası keşiflerde artık kısa ömrümüz araştırmacıya göre, artık bir sorun olmayacak. Keşif görevlileri nesiller sürecek ve bedenlerinin doldurulması gibi işlemleri gerekli görülse de , uzaylıların keşfi mümkün olacak.
Son 11 yıldır sadece teknolojik ilerlemeler kaydedildiğinde ve bilimsel metotların son beş asırda sadece geliştiğini belirten araştırmacı, gelecekte oluşacak olan bin yılın teknolojisinin hayalinde zorlandığını belirtmekte. Daha sonra ise bu sürenin altı milyon katında gerçekleşmesi olası ilerlemeyi göz önüne alınması gerekliliğini savunmakta.

İçeriği faydalı bulduysanız, başkalarıyla paylaşmaya ne dersiniz?

{atakan3193}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir