Kapat
Mobil 132 0

İnce Çerçeveli Huawei Mate 20 Pro

Mate 20 için Synaptics, oldukça ince ekran çerçevesi sayesinde yeni bir görüntü kalitesi elde ettiklerini ve bu sistemde yer alan ilk telefon olduğunu açıkladı.

Dokunmatik yüzey üretiminde Birleşik Devletler merkezi kapsamında Synaptics, dün tanıtımı gerçekleşen Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro hakkında açıklamasında ilk olarak gerçekleştirdikleri yeni nesil görünüm sistemleri olduğunu belirtti. Ayrıca açıklamasında Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro’nun esnek film üstünden çip (COF) ClearView ekran sürücülerini ve ClearPad dokunmatik kontrollerini de kullandığını ekledi.

Bahsi geçen yeni esnek COF paketi ile ekran panellerinin alt kısmında ekran sürücülerini katlama imkanı veriyor. Bu anlamda da ekran çerçeveleri ile Mate 20 Pro’da olduğu gibi en az seviyelere indirgenmiştir. Yeni görüntü sistemelrinin çözüme ulaştırıldığı ve aynı zamanda LCD ve OLED ekranlar içinde geçerliliği bulunan ekranlar olduğunu söyledi. Bundan anlaşıldığı üzre yakından daha fazla çerçevesiz telefon görebilme imkanı sunuyor.

Kendi COF’lerinde Samsung, mobil ekran sürücülerinde katlanma imkanını zaten veriyor. Fakat bu işlem montoj masrafı ile ciddi bir artış olmakta. Bunun en iyi göstergesi de iPhone X tanıtımının ardından gerçekleşen iPhone Xs ve iPhone Xs Max’tır. Daha uygun fiyatlara daha çok çerçevesiz telefonlara erişim olanağını Synaptics’in yeni teknolojisi ile elde ediyoruz.

İçeriği faydalı bulduysanız, başkalarıyla paylaşmaya ne dersiniz?

{atakan3193}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir