Kapat
Donanım 10 0

Günümüz Oyunlarını Rahatlıkla Oynayacağınız GTA V Dahil 5000 TL Bütçeli Oyuncu Bilgisayarı

Hazır bir bilgisayarı oyun oynamak için satın almak yerine bilgisayar toparlamak, daha yüksek performans tercih edenler için öncelikli olmaktadır. Günümüzde ki piyasa koşulları göz önüne alındığında tam donanımı ile bilgisayarlar 5000 TL üst sınırı vardır. Bu defa ise bilgisayara harici donanımlar olan monitör, klavye ve mouse da dahil edildi.

Bilgisayardan yüksek performans talep eden kişi bunun için bir servet ödemek istememektedir. Harici donanımlar nedeniyle özellikle iyi bir oyun deneyimi sağlamak için pahalıya gelmektedir.

Mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında her şey dahil olarak 5000 TL gibi bir bütçeyle bir bilgisayar toparlayabilirsiniz. 3816 TL ücret ile günümüz koşullarından sadece bilgisayarın kasa birimini toplamak mümkündür. Bir örnek ile netleştirmek gerekirse eğer; GTA 5’i 1080p çözünürlükte, orta-yüksek ayarlarda deneyimler ile oynatılabilen döneminde pek çok oyunun sorunsuz biçimde açılabilen sistem kurulması hedeflenmektedir.

İşlemci:

İşlemci, oyuncu bilgisayarın beyni olarak tercih olarak AMD Ryzen 5 2400G’yi kullanabilirsiniz. Bu işlemcinin dahili grafiği bulunarak ekran kartı bulunmasa bile gayet iyi bir performans sunmaktadır.

Ekran Kartı:

Sapphire Pulse AMD Radeon RX 570 ekran kartını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Gayet iyi bir performans ile 4GB bellek kapasitesi bulunmaktadır. Tek fanlı modeli de yer alarak daha iyi soğutma isteyenler için çift fanlı olanları kullanabilirsiniz.

Anakart:

MSI B450M PRO-M2 modelini ana kart için kullanabilirsiniz. 3466MHz’e kadar bellek desteği ile bu ana kart yeni nesil Ryzen işlemciler için geliştirilen bir modeldir.

Bellek (RAM):

8GB kapasiteli DDR4 3000MHz Corsair Vengeance belleklerini Ryzen işlemcilerin her zaman daha yüksek frekanslarda çalışmasından dolayı yüksek performasnı nedeniyle tercih edebilirsiniz.

Sabit Disk (HDD):

Seagate 1TB 3.5″ 7200RPM modeli sabit diski kullanabilirsiniz. SSD de kullanılacağından dolayı sisteminizde yer verebilirsiniz.

SSD:

120GB’lık Adata SU650 3D NAND modelini daha çok Windows kurulumu ve birkaç önemli oyun ve programın kurulumu için kullanacaksanız tercih edebilirsiniz.

Kasa + Güç Kaynağı:

Corsair Carbide 100R kasamızda, 600W’lık 80+ sertifikalı bir güç kaynağı yer alabilir.

Monitör:

AMD Radeon RX 570 ekran kartı ile birlikte mükemmel ikililik yakalayan Acer markalı bir oyuncu monitörünü tercih edebilirsiniz. 21.5 inç boyuta sahip ve 1ms 75Hz değerleriyle bir oyuncunun aradığı her şeyi sunan bu monitörde yer alıyor.

İçeriği faydalı bulduysanız, başkalarıyla paylaşmaya ne dersiniz?

{atakan3193}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir