Kapat
Teknoloji Haberleri 87 0

AKINCI KANATLANDI

Yerli ve milli yazılım ile geliştirilen silahlı insansız hava aracının Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar’ın Twitter da paylaştığı fotoğrafta kanatlarının takıldığı görüldü. Baykar tarafından geliştirilen ilk yerli ve milli insansız silahlı hava aracı (siha) Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay ile Selçuk Bayraktar’ın beraber çekindiği fotoğrafla görücüye çıktı.

Akıncı adıyla bilinen yerli taarruz uçağı Selçuk Bayraktar tarafından uçan balık olarak da adlandırıldı. Akıncı, 4.5 ton ağırlığında türbin motorları ile akıllı mühimmatları bünyesinde barındırabilecek elektronik sistemler ve radarlarla üst düzey yetenekler sergileyecek. Kanat açıklığı 20 metre olan akıncı 900 kilogram haricen 450 kilogram ise dahilen yük taşıyabilecek.

Milli ve yerli geliştirilen uydularla izlenip takibi sağlanacak. Cirit, MAM-C, MAM-L, Bozok, MK-81, MK-82, MK-83, L-UMTAS, Gökdoğan, Bozdoğan, kanatlı güdüm kiti gibi yerli üretim mühimmat füze ve bombalarla donanabilecek. Aynı anda ikişer adet ilgili mühimmat taşıyabilecek. 2019 yılının ilk üç ayı içerisinde havalandırılması düşünülen akıncı yerli ve milli oluşuyla gurur tablomuz olarak düşmana korku dosta güven verecek.

İçeriği faydalı bulduysanız, başkalarıyla paylaşmaya ne dersiniz?

{atakan3193}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir