Kapat
Mobil 13 0

64 GB RAM ve 4 TB Hafızalı Yeni Bilgisayarını Asus Tanıttı

Yılın ilk şovunu CES 2019 kapsamında çok iyi hazırlanan Asus, StudioBook S modeliyle birlikte Apple’ın MacBook Pro modellerine doğrudan rakip olacak şekilde yer alacak. Hafıza birimler, hususunda açık söylemek gerekirse eğer Asus’un cömertliğini görmek gerekir. Bilgisayarlarda zira 64 GB’a kadar RAM ve 4TB SSD depolama seçeneği bulunmaktadır.

Apple, iş bilgisayarları konusunda MacBook serisi ile yıllardır beğeni toplamaktadır. Donanım açısından işletim sistemi özgün olan bu seri karşısında, Windows’la piyasaya çıkan birçok yüksek performans bulunmaktadır. Her ne kadar Microsoft bir süredir Surface serisiyle kendini belli etmeye çalışsa da bu cephenin üstünlüğü hala başka firmalara ait.

CES 2019 kapsamında Asus, yüksek performanslı video ve grafik işleri için kullanılmak adına üretilen bilgisayarlarına ait bir model eklendi.

17 inçlik bilgisayarların performansını StudioBook 15 inçlik gövdeye sığdırdı.Büyük gövdeye sahip olan 17 inçlik ve haliyle bir önceki StudioBook, 16:10 en boy oranı sunan bir iş istasyonuydu. StudioBook S 15 inçlik model ile çantalarda rahatlıkla tanışabilen, otobüste dahi video renderlamaya izin veren bir küçük canavar olarak karşımıza çıktı.

İçeriği faydalı bulduysanız, başkalarıyla paylaşmaya ne dersiniz?

{atakan3193}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir