Kapat
Teknoloji Haberleri 18 0

1809 Güncellemesini Engellediği Bilgisayarlara Microsoft Yenileri Katıldı

1809 Güncellemesi çıktığı günden bu yana problemleri dinmedi. Üstüne bu problemlere bir yenisi daha eklendi. Kullanıcıların geri bildirimleri sonucu yazılım devinin yaptığı açıklamada MS Office uygulamalarında sorunlar çıkabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Morphisec ile birlikte çalıştıkları ve Morphisec SDK kaynaklı sorunların sebeplerini araştırdıkları belirtildi.

Cisco AMP for Endpoints gibi Morphisec SDK kullanan uygulamaların kullanıldığı bilgisayarlarda, MS Word belgeleri kaydedilemiyor. Açıklama Windows 10 güncelleme sayfasına da eklendi.

Elbette daha sonraki güncellemeler de bu sorun ortadan kalkacaktır fakat şu an için sorunlu yazılım tespit edilen bilgisayarlara 1809 güncellemesi verilmiyor. Microsoft tarafından sorunun çözüleceği tarih hakkında net bir açıklama yok. Ancak birikmiş olan bütün sorunların çözüleceği 1809 güncellemesinin yakın bir tarihte yayınlanması beklenmekte.

Aralık 2018 güncellemesi önümüzde ki hafta gelecek. Bu güncellemeyle güvenlik arttırılacak ve son güncellemeyle ortaya çıkan performans sorunlarının bazılarını önemli ölçüde giderecek. Microsoft tarafından son zamanlarda yaşanan ve üst üste gelen güncelleme problemleri ile ilgili kullanıcıların şikayetleri oldukça arttı. Performansı aşırı derecede etkileyen bu güncelleme hataları yayınlanan diğer güncellemeler de de baş göstermeye başladı. Bu şekilde devam ederse geliştiricilerin ve deneyimli kullanıcıların bir çoğunun Linux veya Mac gibi sistemlere kayması bekleniyor. Son zamanlarda Linux platformlarına artan ilginin sebebi bu mudur bilinmez, fakat Windows’un bu şekilde kullanıcıları memnun etmesi pek mümkün değil gibi gözüküyor.

İçeriği faydalı bulduysanız, başkalarıyla paylaşmaya ne dersiniz?

{atakan3193}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir